Genel

Burger Break Çayyolu

Yazıma başlamadan önce ev yapımı burgerleri sevmediğimi söylemem lazım. Ancak buraya geldikten sonra bu fikrim tamamen değişti. Burger Break Çayyolu şubesi gerçekten bu işin nasıl yapılması gerektiğini gösteriyor.

41

Söz konusu ev yapımı burgerler olduğu için şubeden şubeye aşçıların değiştiği için lezzetin de değişebileceğini hatırlatmakta fayda var. Burger Break’in Ankara’da Balgat, Bahçelievler ve Çayyolu olmak üzere 3 tane şubesi var. Bizim gittiğimiz ise Çayyolu şubesiydi.

42

Daha önceden buraya gittiyseniz ve memnun kalmadıysanız tekrar şans vermenizi öneririz. Çünkü 1 Ekim 2015 itibariyle bu şubenin sahipleri değişti ve eskisinden çok daha iyi bir şekilde Çayyolu’nda bizleri lezzetli hamburgerleri ile tıka basa doyurmaya devam ediyorlar.

43

Mekana girdiğimizde ilk göze çarpan çalışanların/sahiplerinin oldukça güler yüzlü ve sıcak karşılaması oldu. Ardından çeşit olarak zengin menülerinden hamburgerlerimizi seçtik. Tüm hamburger menüleri yanında bol baharat soslu patateslerle servis ediliyor. Ayrıca hamburgerinizin size özel hazırlanması için etin gramını seçebiliyorsunuz (80-120-160 gr). Bizim tercih ettiğimiz hamburgerler; Mushroom Burger, Chef Burger, Jalapeno Burger oldu. Size özellikle şundan yemelisiniz demeyeceğim çünkü tüm tüm hamburgerler oldukça lezizdi ve tadı damağımızda kaldı.

44

Gelelim fiyatlarına. Burger Break’te fiyatlar tam anlamıyla öğrenci dostu. Çayyolu’ndaki pahalı restoranların arasında kalitesinden ödün vermeden size bu lezzetli hamburgerleri uygun fiyata sunan bir işletme.

Rakam verecek olursak Burger Break Menü Fiyatları Ekim 2015 itibariyle:
Mushroom Burger: 10.90 TL
Chef Burger: 12.90 TL
Jalapeno Burger: 10.90 TL
Coca Cola: 3.40 TL

45

Eklemem gereken ve Burger Break gibi fastfood restoranlarında çok önem verdiğim bir şey daha var. O da masaya getirdikleri soslar. Barbekü sosu, ballı hardal, normal hardal, acı sos gibi bol sos çeşidi mevcut. Ketçap ve mayonezi zaten saymıyorum 🙂 Ayrıca Heinz marka sos kullandıkları için de zaten lezzetli olan burgerlerine lezzet katıyorlar.

Günümüzde çoğu işletmede göremeyeceğiniz nezaketi burada ikram çayımızı yudumlayarak görüyoruz. Yanında da her haftasonu değişen ikramları ile tabi.

46

Nasıl Gidilir?

Burger Break Çayyolu şubesi Park Caddesinde bulunmakta. Park Caddesine Ankara Kızılay’da Meşrutiyet caddesinden kalkan Türkkonut veya Konukkent otobüsleri ile gidebilirsiniz. Park caddesi Arcadium avm’ye 2km uzaklıkta bu yüzden araştırırken dolmuş şoförlerine Arcadium avm’ye nasıl gidebilirim diye de sorabilirsiniz. Ümitköy dolmuşları Arcadium avm’den geçer. Bölgedeki meşhur Uludağ Kebap’a da çok yakın.

Uludağ Kebap’ın da bulunduğu kavşağa gelince mekanların bulunduğu yöne doğru ilerlemeniz gerekiyor. Ana yoldan devam ederseniz Burger Break sol tarafta karşınıza çıkacak.

Arama Kelimeleri:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel