Genel

ARABICA Coffee House

ARABICA Coffee House, Ohio Eyaleti’ndeki Cleveland şehrinin meşhur Coventry Caddesi’nde Carl Jones tarafından 1976 yılında kurulmuştur.Carl’ın tutkusu, Arabica kahve çekirdeğinin gerçek lezzetini müşterilere sunmak için özel kahveleri yerinde kavurmaktı.Müşterilere el yapımı Arabica kahvesini sunan Arabica Coffee House, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen özel kahve evlerinden biridir. Müşterilerin bir fincan kahve veya bir bardak çayın ya da hamur işlerinin keyfini çıkarabildikleri sade bir tasarımı olan konseptin kısa zaman içerisinde müdavimleri olmaya başladı.Bazı müşteriler okumalarını burada yaptılar, bazıları iş arkadaşlarıyla burada buluştular, diğerleriyse satranç oynadılar.

1981 yılında, ikinci kahve dükkanımız Ohio Eyaletinin Shaker Heights şehrinde açıldı.1985 yılında, ilk ARABICA franchise, seçkin Case Western Reserve Üniversitesi’nin kampüsündeki Üniversity Circle’da satış hakkını verdiğimiz ilk kahve dükkanı açılınca gerçekleşti.

 

[divider height=”30″ style=”default” line=”default” themecolor=”1″]

Müşteri Yorumları

 • ankara’da third wave coffee yapan, daha doğrusu güzel yapan 2 coffee housedan biri.
  chemex ve hario v60’larını single origin kahvelerinden biriyle denemek gerek muhakkak.
  syphon kahve de yapıyorlar aynı zamanda.
  zaten chemex’i yeni eklemişler menüye, tesadüf uzun zamandır gitmiyordum bi gideyim dediğimde görmüş oldum. çokta güzel olmuş.
  ayrıca tadilattan yeni çıkmışlar, dükkanın yüzü değişmiş, eskisine nazaran daha güzel ve ferah olmuş denilebilir.
  ekip konusunda bir şey söylemek istemiyorum, zira nereye ‘çok güler yüzlü, bilgili, ilgili vs. vs. bir ekibi var’ desem hemen bozuluyor. bura için de aynısının olmasından korkuyorum ama anladınız siz beni.
 • “fiyatları sürekli artıyor durduramıyoruz” cümlesini kurduran lüks kahveci.

  yenilenen hali güzel olmuş ancak tadilatın parasını müşteriden bir an önce çıkarmaya niyet etmiş olduklarını anlamak için fiyatlarına bi göz atmak yeterli oluyor. kendisini ışık hızıyla artan fiyatlarıyla ankara’nın en pahalı kahvecisi unvanına aday gösteriyorum. hem demleme kahveleri hemde çekirdek kahveleri oldukça pahalı. ayrıca işini ne kadar severek yaptığı her halinden belli olan (?!) o suratsız, tombalak baristasını da anmadan geçemiyorum.

  nasıl bir işletme mantığı olduğunu anlayamadığım, harika mekanlara sahip, berbat kahveler ve süper tatlılar yapan, çok pahalı olduğunu düşündüğüm mekan.

  tepe prime şubesinde kendime “arabica card” çıkarttırdım. bu kart derken fiziksel bir kart değil, sadece telefon numaranı veriyorsun ve her alışverişinde %10 puan kazanıyorsun.

  sonra sinpaş’taki şubelerine gittim, kapının önünde arabica card sahiplerine belli saatler arasında yaptıkları alışverişe indirim miydi bedava kahve miydi neydi öyle bir kampanyaları vardı. içeri girdim, dedim arabica card kullanmak için telefon numaramı söyleyeyim kampanyadan yararlanacağım, aldığım cevap “o sistem henüz buraya gelmedi” şeklinde oldu.

  bir keresinde chemex demleme kahve isteyeyim dedim, kahveyi içtikten sonra bardağın dibinde kahve parçaları kaldığını gördüm.

  başka bir şubelerinde yine chemex denedim, bu sefer kahve parçası yoktu ama kahve tadı yine aynıydı, hiç beğenmedim. çok kötüydü diyebilirim.

  defalarca lattelerini denedim, hepsinde cortado tadı aldım. şöyle diyeyim, espresso çekirdeğini artık çok koyu kavurduklarından mıdır nedir bilemiyorum ama kahve inanılmaz acı oluyor yahu. normalde latte isteyince sütlü olduğu için yumuşak kahve istersin ama bunlarınki çok sert oluyor. içine şurup falan kattırınca güzel oluyor da şurup kahveyi de ben pek sevmiyorum.

  uzun lafın kısası, kahveleri gerçekten çok kötü. filtre kahve alsan çok sert, herhangi bir aroması olmayan bir kahve geliyor eline. latte alsan içindeki espresso o kadar sert oluyor ki sanki filtre kahve içiyormuşsun hissi veriyor.

  tatlıları inanılmaz, oraya hiç sözüm yok. cheesecakeleri harika. bir de ballı cevizli pastalarını denemiştim, o da inanılmazdı.

  fiyat olarak inanılmaz pahalı, kesinlikle kahvelerin fiyatlarını haketmediğini düşünmekteyim. fakat sırf tatlılarını yemek için gidilir ona söz yok. ha bir de mekan tasarımları on numara. örneğin sinpaş şubesinin tasarımına bayılıyorum.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel