Genel

Asmaaltı Cafe & Bar – Kaş

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 Asmaaltı Cafe & Bar – Kaş

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Asmaaltı Kaş’ta en çok beğendiğimiz yerler arasında. Burayı beğenme sebebimiz saymakla bitmez. O yüzden biz en iyisi başlayalım. Buraya internetten gördüğümüz yorumlar sayesinde gitmiştik, o yorumlarda rezarvasyon yapılmadığı yazıyordu. Ama gittiğimizde öğrendik ki rezervasyon alınıyormuş. Ayrıca tüm deniz kenarları da rezerveydi. Çalışanlar bize yine de yardımcı olmaya çalıştı ve kısmen deniz kenarı bir yerde oturduk.

Mekana girdiğimiz andan itibaren dikkatimizi en çok çeken manzarası ve çalışanların ilgisi oldu. Manzarasında diyecek yok. Denize sıfır desek az kalır çünkü kenarda oturuyorsanız denizin içerisindesiniz. Dalga sesleriyle birlikte yemeğinizi yemenin keyfi bir başka. Oturduğumuz andan itibaren her 5-10 dakika da bir yanımıza bir garson gelip bir arzumuzun olup olmadığını sordu. Bu ilgiye hiç alışık olmadığımız için çok hoşumuza gitti.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Menüde deniz ürünleri bakımında oldukça geniş bir seçenek var. İlk başta klasik ızgara levrek mi söylesek diye düşünürken çalışan Kaş bölgesinde özel çıkarılan bir balıktan bahsetti ve bizim de ilgimizi hemen kaptı. Balığın cinsi yanlış hatırlamıyorsak isparozdu. İspraoz balığını zeytinyağında pişirdiklerinden tadının levreğe benzediğinden bahsettiler. Biz de hazır gelmişken deneyelim dedik ve isparoz balığı siparişi verdik.

Onun öncesinde de ara sıcak olarak kalamar söyleyelim dedik. İyi ki de demişiz! Olur da bir gün buraya yolunuz düşerse burada kalamar yemeden dönmeyin derim. Hayatımızda yediğimiz en güzel kalamardı diyebiliriz. Asmaaltı Cafe & Bar’da tüm balıklar günlük çıkıyormuş. Belki kalamar da öyledir. Gerçekten lokum gibiydi, tadı hala damağımızda. Fiyatı da 25 TL gibi ortalama bir rakam. 3-5 parça kalamar yiyip 20 TL hesap ödemektense dolu bir tabağa verilen 25 TL hiç bir şey.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Yukarıdaki resimde gördüğünüz isparoz balığımız geldikten sonra biraz tedirgin olduk. Çünkü görünüşü biraz korkunçtu. Oldukça fazla ve büyük kılçıkları olan bir balık. Bu yüzden pek sevemedik. Bir de biz deneyelim derseniz deneyin ama sizin de damak zevkiniz bizimki gibi yumuşak ve bol et az kılçık arıyorsa başka balıklardan tatmanızı öneririz.

Biraz zor da olsa balıklarımızı yedik ve dalgaların sesi eşliğinde sohbete daldık. Bu sırada Asmaaltı Cafe & Bar çalışanları da sürekli gelip gitmeye, masamızı yenilemeye devam ediyordu. Daha sonra ikram olarak bize aşağıdaki meyve tabağından getirdiler. Mum ışığında ve dalga sesleriyle birlikte bu romantik ortamın tadını çıkardık.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Meyve tabağından sonra biraz daha oturalım istediğimiz için kahvemizi söyledik. Günün son dakikalarını burada geçirdiğimiz için çok mutlu olduk ve 2 gün sonrasında deniz kenarına rezervasyonumuzu yaptırdık. Olur da bir gün yolunuz Kaş’a düşerse Asmaaltı Cafe & Bar’a gitmenizi şiddetle önerir pişman olmayacağınızın garantisini verebiliriz.

Gelelim fiyatlara. Asmaaltı Cafe & Bar’da biz bu gördüğünüz tüm yemekler için 2 kişi toplam 132 TL ödedik. Normal balıklar 20-25 TL fakat biz gelmişken özel bir balık yiyelim dediğimiz için seçtiğimiz balık 40 TL idi. Onun dışında fiyatlar Kaş için ortalama diyebiliriz. Tekrar söylüyoruz, gittiğiniz zaman gördüğünüz ilgi ve yemeklerin lezzetinden sonra verdiğiniz paraya hiç acımayacaksınız.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nasıl Gidilir?

Kaş’ta her yer birbirine çok yakın ve bulması zor değil fakat biz yine de yerini tarif edelim. Kaş’ın meşhur Atatürk heykelli meydanının yanında bir cami var. Meydandan caminin sol tarafından karşıya doğru yürüyün. Echo Bar’ı geçtiğiniz zaman sol tarafta sahilde Asmaaltı Cafe & Bar’ı göreceksiniz.

Adres: İskele Sk. No: 22, Kaş 07580, Türkiye

Telefon: +90 544 374 23 06

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel