Genel

Coffeemania – Bilkent

61

Coffeemania Bilkent, Ankara’nın gidilesi yerlerinden biri olan Bilkent Center’da bulunmakta. Yazıya başlamadan önce ön bilgilendirme olarak kahve severlerin mutlaka uğraması gerektiğini söyleyebilirim.

Coffeemania’da birbirinden çeşitli ve lezzetli dünya kahvelerinin tadına bakabilir, değişik yöntemlerle hazırlanan kahvelerinizin yapılışını seyredebilir ve hatta bizim de yaptığımız gibi yapılışına dahil olabilirsiniz.

62

Menüdeki tüm kahveleri denememiş olsak da tüm denediklerimiz lezzet açısından kesinlikle ortalama üstüydü. Kahveyi yapılması gerektiği gibi yaptıkları için Mocha içerken gerçekten Mocha içtiğinizi hissediyorsunuz. Ayrıca çalışanları da oldukça güleryüzlü ve yardımsever.

Coffeemania’nın Ankara’da 2 adet şubesi bulunmakta. Bunlardan biri Kızılay Karanfil Sokak’ta diğeri ise bizim de tercih ettiğimiz Bilkent Center’da. Türkiye’deki tüm Coffeemania şubelerini görmek için buraya tıklayın.

63

Coffeemania Bilkent şubesi sadece kahve içmek için değil, ders çalışmak veya sohbet etmek için de tercih edilebilir. Ayrıca gruplar için de oldukça uygun. Biz gittiğimizde de yukarıdaki fotoğraftaki masada ders çalışanlar, ödev yapanlar vardı.

Burada birbirinden güzel yemeklerle karnınızı doyurmayı da tercih edebilirsiniz. Biz Gezgin Gençler olarak kesinlikle burada yemek yemenizi öneriyoruz. Yemeklerin sunumu da lezzeti de kahveler kadar güzel.

64

  Son ziyaretimizde ben Special Caffe Mocha tercih ederken Ezgi, Karamel Latte içti. Yanına da mutfaktan yeni çıktığını öğrenince hemen profiterol sipariş ettik. Bu arada burada dikkatimizi çeken bir şey de Coffemania daimi müşterilerinin isimlerini tatlılara veriyor. Yani aslında profiterol değil “Eylül” yedik 🙂
      Coffeemania Bilkent’in kahvelerine bayılıp sık sık gelenlere sunduğu bir hizmet daha var , o da sürekli müşterilerine özel yaptırdıkları bardaklar. Coffeemania’nın VIP müşterisi olunca buraya her geldiğinizde isminize özel bardakta içeceğinizi içiyorsunuz. Böylece kahvenizin keyfini çıkarırken sizi bir tık daha mutlu etmeyi başarıyorlar. Tabiki de bizim de bir bardağımız bulunmakta!

65

Burada sifon yöntemi, chemex, hario gibi yöntemlerle hazırlanan kahveleri severseniz ve ben bunu evde de içmek istiyorum derseniz bu değişik yöntemlerin tüm aparatları Coffeemania’da satılmakta. Ayrıca kullandıkları kahve çekirdeklerini de Coffeemania’dan satın almak mümkün.
      Gelelim fiyatlara. Coffeemania Bilkent şubesi Bilkent Üniversitesine yakın olduğu için her ne kadar öğrenci dolu olsa da öğrenci dostu olmayı kıl payıyla kaçırıyor. Fiyatlar normal-pahalı arası denebilir. Biz yukarıda bahsettiğimiz Speacial Caffe Mocha, Karamel Latte ve profiterol için 25 TL hesap ödedik. Fakat şunu da söylemekte fayda var ki aldığınız hizmet ve içtiğiniz üst düzey kahveyi düşünürseniz oldukça ucuz bir mekan.
      Rakam verecek olursak Ekim 2015 itibariyle fiyatları şu şekilde:
 
Türk Kahvesi: 5.5 TL
Çay: 3.5 TL
Dünya Kahveleri: 5.5 TL – 10 TL arası
Kahvaltı Tabağı: 17.5 TL
Tost Çeşitleri: 11.5 TL

66

Nasıl Gidilir?


      Coffeemania Bilkent şubesine toplu taşımayla ulaşmak çok kolay. Tek yapmanız gereken Ümitköy/Çayyolu metrosuna binmek ve Bilkent durağında inmek. Oradan da fütüristik görünümlü caminin yanındaki duraktan 111 numaralı EGO otobüsüne binin. Çoğu kişinin indiği Bilkent Center’da inin. 2 Dk yürüdükten ve Starbucks’ı geçtikten sonra Coffeemania’yı sol tarafınızda göreceksiniz.

Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Sk. No:3 Bağımsız bölüm N:44 Bilkent Center AVM Çankaya/Ankara

Tel: 0 (312) 222 41 00

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel