Genel

Espresso Lab Bahçelievler Ankara 11.09.2016

Bahçelievler 7. caddeki mekanı 3. gelişim mekan belliki sürekli müşteri edinmeye başlamış artık rutine binen Starbucks tarzı dışına çıkmak isteyen insanlar için güzel bir ortam  ancak Ankara için biraz dükkan işletme kafası devam ediyor diyebilirim

Yani Şöyle gözlemlerim var bu şablonu bilen varmı merak ediyorum; patron sürekli mekanda ve sürekli misafirleriyle çay getir şunu götür muhabbeti dönüyor,personel de standart yakalanamamış aralarındaki dialog daha oturmamış şunu versene kızım gibi muhabbetler dönüyor (Simit kafe kafası),personel gelip masanızdan şunu alabilir miyim abi yada abla diyor (Alabilir miyim diyor en azından) yani mekanda daha roller oturmamış kimin ne yapacağı,nasıl yapacağı,nasıl konuşacağı yada neyi hangi standartlarda yapacağı belli değil.[dt_fancy_image type=”” style=”1″ lightbox=”0″ align=”” padding=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”0″ margin_right=”0″ margin_left=”0″ width=”” animation=”none” media=”” image_alt=”” hd_image=”http://www.kahvegunlukleri.com/wp-content/uploads/2016/08/IMG_8783.jpg” image=””http://www.kahvegunlukleri.com/wp-content/uploads/2016/08/IMG_8783.jpg][/dt_fancy_image]

Diğerlerinde olmayıp Starbucks da olan bu standart; yani personel size abi,abla,dayı gibi hitaplarda bulunmaz,size ne Sipariş verirseniz yanında ne önereceği bellidir ve sürekli bu ayrıntı güncellenir,personel hareketleri bellidir kendi içlerinde bile seviye çok aşırı düşmez.

Herşey harika değildir tabi sonuçta personel askeri ücret alır  mekanın adresine yada müşteri seviyesine göre de kalite değişir buna defalarca şahit olmuşumdur. Yani Ankara Bilkent yada Çankaya Oran daki Starbucks la Optimum da olan aynı değildir.

Aynı kahve sipariş etseniz farklı Barista yorumları olur sonuçta Bilkent deki Starbucks la optimum arasındaki fark müşteri standardıdır.

Damak tadı çok olmayan Eryaman halkı aynı zamanda hak da aramak istemez onun için paranın karşılığı Starbucks’da Kahve içmektir.Ama Bilkent de oturan insanlar nispeten daha kaliteyi seçebilirler çünkü refere edebilecekleri deneyimleri olmuştur, ve paralarının karşılığı isterler yani kahveyi beğenmezlerse değiştirilmesini rahatça isterler önlerine konulana razı olmazlar.

 

 

Caffe Latte Double Espresso ve BlackOut Cake

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel