GeziKahve Mekanları

L’etoile Salon de Tea

İskoçya’nin başkenti Edinburgh’da,Sehrin eski Town denilen tarafinda kucuk,sirin bir Coffee shop.L’etoile Salon de Tea ..

L’etoile fransizcada “Yildiz”anlamina geliyor. Her ne kadar adi “L’etoile Salon de Tea (Çay Salonu )olsada, oldukca çeşitli ve kaliteli Fransız kahvelerinin sunulduğu bir Fransız kahvesi burasi. .
Sahibi ise Parisli bir Fransız, ismi Noble. Sevimli,konuskan,cana yakin biri.. .

L’etoile çay ve kahve çeşitleri dışında zengin kahvaltı ve öğle yemeği menüsüne sahip aynı zamanda..Butun yiyeceklerin gunluk,taze olarak hazirlandigi cok populer bir yer..Bizde tavsiye uzerine buraya geldik ..
.
Vitrinde sergilenen Fransız tartları, kekler ,ecclers, macarons (Her zaman favorim ) gerçekten taze ve cekici gorunuyor..Siparişlerimizi veriyoruz.Benim tercihim sert bir Fransız kahvesi ve gül & frambuaz macarons.Arkadaşım ise Macchiato ve ici çikolata mousse ile doldurulmus ganache kek sipariş ediyor.
Macarons gercekten lezzetli. Paris de bile daha iyisini yemedim diyebilirim. .

Ingiliz arkadaşımın ganache keki bir kaç dakika içinde bitirmesi ve yüzündeki ifade ganache kekin lezzeti hakkında fikir sahibi olmama yetti

 

L’etoil’e geldigimizde saat 11-12 civarindaydi. Mekan oldukca sessiz ve sakindi.. Yemek saatinin yaklaşımı ile kalabalıklaşmaya ve take-away icin kuyruk oluşmaya başladı.Butun masalar musterilerle doldu.Kahvelerimizi içerken öğlen yemeği menüsü ne bir göz attım.Menü oldukça zengin.Günün çorbası, feslegenli domates corbasi,tutsulenmis somon balığından yapılmış quiche.. Cok cesitli salatalar ve sandwichler..Fiyatlar ise çok uygun. . Servis biraz yavaş olsa da beklemeye değer..

Edinburgh da zamanımız çok fazla değil ve görülecek çok şey var.. Edinburg kalesine doğru yol almadan önce Noble tesekkur edip , biraz sohbet ediyoruz ve cafeden keyifli bir sekilde ayriliyoruz..

 

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Gezi