izmirMekanlar

Pizza Locale – İzmir

160

Herkese merhaba! Yine bir İzmir mekan önerisi ile karşınızdayız! İzmir’de henüz yeni sayılan, arkadaşlarımızdan gördüğümüz ve listemizin birinci sırasına aldığımız Pizza Locale’den bahsedeceğiz bugün. İzmir’e vardığımız ilk gün soluğu burada aldık. İyi ki de bu mekanla tanışabilme fırsatımız olmuş çünkü biz her anlamda bayıldık bu mekana! Pizza Locale iki yakın arkadaşın yoğun iş hayatından yorulup, birlikte planladıkları hayallerine gerçeğe dönüştürdükleri yer aslında. Eminim birçok kişinin hayalini kurduğu bu planı Eren Bey ve Cihan Bey gerçekleştirmiş. Ve gerçekten çok büyük bir başarıya ulaşmışlar.

161

Bizim tattığımız pizzalardan ilki ‘şarküteri pizza’ idi. Tahmin ettiğiniz üzere bol et ürünlerinin olduğu bir pizzaydı. Zaten tattığımız bütün pizzalar harikaydı. Malzemeler özenle seçilmişti ve hamurların kalınlığı da bizim istediğimiz ve bizce olması gereken ölçüdeydi. İncecik hamur ve çıtır çıtır… Aslına bakarsanız biz ilk kez gittiğimizden dolayı hangi pizzayı seçeceğimizi bilemedik. Buranın en çok tercih edilen pizzası ‘Füme Kaburga’ ve ‘Enginarlı Pizza’ ymış. Biz de olabildiğince çok tatmak istediğimizden, arkadaşlarımızın tavsiyesiyle görmüş olduğunuz pizzaları tercih ettik. Fotoğrafların sırası ile, şarküteri pizza, tavuk sezar pizza, enginarlı pizza ve füme kaburga.

162

163

Hepsini tattıktan sonra gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki benim  favorim‘enginarlı pizza’ iken Mert’in favorisi ise tabii ki ‘şarküteri pizza’ oldu. 🙂 Arkadaşımız Sinem sayesinde bu mekanla tanışmıştık, bizi buraya getiren de tavsiyeleri veren de o oldu ve biz çok memnun kaldık. Pizzanın yanına da alternatif bir içecek olarak ‘domates suyu’ tercih ettik. Sağlıklı ürünler tercih etmek isteyenler için güzel bir seçim olabilir.

164

165

Asıl bomba şimdi geliyor! Pizzalar yavaş yavaş tabaklarımızdan azalırken, mekanın sahiplerinden Eren Bey bizi yukarıda görmüş olduğunuz jestle adeta gönüllerimizde taht kuruyor. Nutellalı, M&M’li, oreolu, ve muzlu 3 katlı pizza bu zamana kadar yediğimiz her lezzeti unutturacak cinsten. O kadar pizzanın üstüne bir de bunu mu yediniz demeyin. Karşı konulamayacak kadar harikaydı! Bu lezzetler patlaması jestlerinden dolayı bir kez daha buradan teşekkür ederiz kendilerine.

166

Mekanın lezzetleri kadar dizaynı da oldukça göze hitap ediyor. Biliyorsunuz ki iç tasarım da artık lezzetler kadar önemli şu günlerde. Fiyatlara gelecek olursak; küçük, orta ve büyük seçenekleri sunan Pizza Locale oldukça makul fiyatlara sahip. Fiyat performans açısından ise gayet başarılı olduğunu söylemesek de olur bence, yazıdan anlarsınız siz 🙂 Üstelik bir dip not vermek isteriz ki aşırı derece aç değilseniz orta boy emin olun yetecektir, ‘eh işte’ açlık sınırındaysanız da küçük size yeter hatta artar bile! Hem yediklerinizden hem de ortamdan memnun kalmak istiyorsanız ve İzmir’deyseniz Pizza Locale’e uğramadan geçmeyin. Uğrarsanız bize yorum atmayı unutmayın, şimdiden afiyet olsun! Bir sonraki yazıda görüşürüz. 🙂

167

Nasıl Gidilir?

      Pizza Locale İzmir’in Konak ilçesinde, Alsancak’ta bulunuyor. Metro veya arabayla Alsancak’a geldikten sonra mekan ara sokaklarda biraz gizlendiği için aşağıdaki haritayı kullanarak gitmeniz daha kolay olacaktır.
Açık Adres: Kültür Mh. 1390 Sk. (No:5/B Alsancak), 35220 İzmir, Türkiye
Tel: 0 (232) 463 456

Arama kelimeleri:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir