kahve haberleri

Portakal içinde Türk Kahvesi Deneyimi

Bol köpüğü, içildikten sonra dilek dileyip hemen kapatılan ve akabinde özenle falına bakılan o müthiş türk kahvemizi sevmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Peki hiç Portakal içinde Türk Kahvesi içtiniz mi?

Portakal içinde Türk Kahvesi mi Olurmuş?

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada sıkça paylaşılan bir video ve haber ortalığı kasıp kavurdu. Evet yanlış okumadınız, girişimci bir abimiz Türk Kahvesini cezve yerine özenle içi boşaltılmış bir portakalın içinde pişiriyor. Yapılışı normal yollara göre daha çetrefilli ve uğraştırıcı olmasına rağmen, içen herkes tarafından çok beğenilen portakal da türk kahvesini denemenizi tavsiye ediyorum.

Eskişehir’de bulunan işletmesinde portakalda kahve yaparak birden sosyal medyada trend olan Oğuzhan Erol; “Son dönemde portakallı kahve trendi gidiyor. Bunun üzerine biz de bir deneyelim dedik. Denemelerimizden de olumlu sonuç aldık. Portakalın kahveye kattığı ekstra aroma herkesin hoşuna gitti. Tamamen doğal olan portakalın içini oyarak daha sonra ateşin üzerinde su ve kahveyle beraber pişirilmesiyle yapılıyor. Tabii biraz uğraştırıyor. Portakalın içi boşaltılıyor, ateşe konulduktan sonra portakalla beraber kahve pişirildiği için yapımı biraz daha uzun sürüyor. İnsanlar duyduğunda bir durup düşünüyor doğal olarak ‘Nasıl oluyor?’ diye. Çünkü daha önce denemedikleri ya da duymadıkları için farklı geliyor. Eskişehir’de duyulmuş bir şey değil ama İstanbul’da oldukça revaçta olan bir içecek. Denedikleri zaman da herkesin hoşuna giden bir şey. Çok farklı bir aroması var çünkü…” şeklinde bir açıklama da yapmış.

Merak edenler hemen bir portakal kapıp evde deneyebilir. Ben normal yollara devam edenlerdenim… Bol kafeinli günler…

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir