Kahve Mekanları

Velvet Cafe – Galata

 

Herkese merhaba!

Biz İstanbul’da çok güzel bir yer keşfettik. Keşfettik demek ne kadar doğru bilmiyoruz tabi, son zamanlarda adını duyurmuş bir mekan burası. Ama biz ilk defa gittiğimiz için keşfettik diyelim 🙂 Bu yazımızda İstanbul/Beyoğlu’nda Galata Kulesi’nin hemen aşağısında bulunan Velvet Cafe’deyiz.

Velvet Cafe’ye gitmeden önce ne kadar sakin, samimi ve lezzetli olduğunu duymuştuk. Bu yüzden çıtaları yükseltip gittik. Şunu söyleyebiliriz ki Velvet Cafe bu çıtaların altında kalmadı. Bahsedildiği kadar güzel, samimi ortamı olan ve yemekleri, kahveleri leziz bir mekanmış burası.

Minik çerçevelerdeki mottolar mı dersiniz, koleksiyonluk eski kahve fincanlarına kadar Velvet Cafe İstanbul’da farkını koyan mekanlar arasında. Her ne kadar içerisi küçük de olsa dekorasyonundan mı havasından mı bilemedik ama burası size kendi evinizdeymiş gibi hissettiriyor.

Menü’sü bile diğer mekanlardan farkını koyuyordu resmen. Velvet Cafe’de kendi elleriyle (bildiğiniz fotoğraflar yapıştırıp) hazırladıkları  menüleri kullanıyorlar. Ben gittiğimizde biraz acıkmış olduğum için Nutella’lı tost siparişi verdim. Velvet Cafe’de kahvaltı menüsü de bulunmakta. 2 Kişilik serpme kahvaltı fiyatı 60 TL, biz yemedik ama yanımızda kiler yerken canımız çekmedi değil 🙂 Oldukça kalabalık bir kahvaltı menüsü var.

Buranın yemeklerinin de lezzetli olduğunu duyduk ama malesef o kadar acıkmamıştık gittiğimizde. Bu da bir sonraki gelişimiz için bahane olsun.

 

 

Çerçevelerin içindeki mottolar bahsetmiştik. Biz de fotoğrafları çekerken bir kaçını da çekelim dedik. Okuyamayanlar için: “Gülümsemek ve sevmek için ‘şimdi’ den başka zaman yok. Gülümse. Sev.”, yazıyor.

Yemeklerinin olduğu kadar un helvasının da meşhur olduğunu duymuştuk. Bu yüzden tadına bakalım dedik. Ben un helvası sevmediğim halde Velvet Cafe’nin un helvasına bayıldım. Buradaki her şey gibi helvası da ev yapımı.

Fiyatlarına gelince nutellalı tost 12 TL, helva 10 TL, nescafe 7.5 TL ödedik. Konumuna göre fiyatları oldukça uygun. Burada Türk kahvesi içmek isterseniz de size hangi bardakta içmek istediğinizi soruyorlar, birbirinden güzel bardakların arasından seçim yapıyorsunuz.

 

Nasıl Gidilir?

Velvet Cafe, İstanbul Beyoğlu’nda bulunuyor. Galata kulesine gittikten sonra meydandan “Make Art Not War” yazan grafitiyi takip ederseniz Velvet Cafe’ye ulaşırsınız 🙂

Adres: Kule Çıkmazı 7A Galata Beyoğlu (Büyükhendek Caddesi) 34420 İstanbul

Arama Kelimeleri:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir