kahve haberleriKahve Mekanları

Yurtdışında Kahvenin En Güzelini Tadabileceğiniz 10 Mekan

Yurtdışında Kahvenin En Güzelini Tadabileceğiniz On Mekan

Yurtdışı seyahatlerinde modernleşen ülke ve şehirlerde gezerken, mimari güzelliklerin yanı sıra mutfak ve içecek kültürünü de keşif etmek önemli bir husustur. Dolayısıyla hemen herkesin tüketmeyi sevdiği hatta bazılarında bir tutku haline gelen kahve, her ülkede farklı bir lezzet ve sunumla ikram edilmektedir. Sürekli yurtdışına gidenler ve tatillerine farklı ülkelerde geçirenler, gittikleri ülkelerde kahve kültürlerine bir yenisini daha katabilmeleri adına Yurtdışında Kahvenin En Güzelini Tadabileceğiniz Mekanlar konusunda sizler için bazı önerilerde bulunmak istedik. Aşağıda sıralayacağımız mekanlar gezilerinizde en iyi kahveleri tadabilmenizde yardımcı olacaktır.

 

Caffe Gilli
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri
Floransa’da en eski ve en fazla üne sahip olan bu mekan 1733 senesinde açılmış ve o günlerden bugüne kadar çizgisini bozmadan hizmet vermeyi başarmıştır. Her çeşit kahveyi en iyi lezzette tadabileceğiniz bu nadide mekanda aynı zamanda enfes lezzete sahip tatlılar ve atıştırmalıklarda bulunmaktadır. Kahvesiyle adını tüm dünyaya duyurmayı başaran İtalya’nın sayısız kahve tadabileceğiniz mekanlarından sadece biridir denilebilir. Espresso kahvesinin yanı sıra Affagota isimli kahvesini de mutlaka denemelisiniz. İçinde dondurma toplarıyla servis edilen bu kahve, sizler için bambaşka bir deneyim olacaktır.
Adres: Piazza della Repupblica, 39R, 50123, Firenze/İtalya

 

Spreegold
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri
Oldukça geniş ve ferah olan bu kafe sabahları bir hayli kalabalıktır. İstediğiniz hemen her kahve çeşidini bulabileceğiniz mekanda Almanya’nın buzlu kahvesi olarak servis edilen eiskaffee lezzetini de mutlaka denemelisiniz. Ayrıca mekanın kahvaltısı ve yemekleri de oldukça ünlüdür. Almanya’ya yolunuz düşerse ufak bir mola için kesinlikle uğramanız gereken mekanlardan biri olduğu söylenebilir.
Adres: Rosa-Luxemburg- StraBe 2, 10178 Berlin/ Almanya

 

Streetfood Bar/ Hanya
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Dekorasyon bakımından son derece estetik görsele sahip mekanlara imza atan Yunanistan, konuklarına sunduğu ikramlarda da oldukça başarılı olduğu görülmektedir. Yunanistana yolunuz düşerse oldukça ünlü olan Frappe adlı kahvenin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Granül halindeki kahve üzerine su eklenip köpürtülerek oluşturulan kahveye buz ilavesi de yapılarak son derece lezzetli bir tadın oluşmasını sağlamaktadırlar.
Adres: Skalidi 56 and Pireos Corner, Cihania Town, Crete 73100, Greece

 

Kava Bar
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri
Birkaç masanın sığdırıldığı küçük ama son dereceli keyifli bir mekanda oturduğunuzda camdan tramvay yolunu seyrederek kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Birçok kahve çeşidini en lezzetli haliyle tadabileceğiniz bu mekanda kahvenin yanında kuruvasan söylemeyi de ihmal etmemelisiniz.
Adres: Skalna 1944/1, 811 01 Bratislava/ Slovakya

 

Fabrica CoffeeRoasters
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Portekiz’in tüm şehirlerinde çeşitli kahve tatlarıyla buluşabilirsiniz. Bunlardan bazıları Bica, Cafe com Aguardente, Garoto, Mazagran, Cafe Pingado ve Galao gibi isimlerden oluşmaktadır. Portekizin yerel halkının en fazla tükettiği kahve çeşitlerinden biri de Galao olduğu bilinmektedir. Son derece hafif bir lezzet olan bu kahve kesinlikle denenmesi gereken tatlardan biridir. Önermekte olduğumuz mekanda tüm bu kahve çeşitlerini bulabileceğiniz gibi aynı zamanda mükemmel kahvaltı sunumlarını da tadabilir, hem kahve hem de yemek kültürünüzü geliştirebilirsiniz.
Adres: Rua Das Portasde Santo Antoa 136, Lizbon

 

Kahve Dünyası
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Şehrin merkezinde etkileyici tasarımıyla yer alan mekanda Türk Kahvesi oldukça iddialı bir lezzetle sunulmaktadır. Özellikle Türkiye’den şehri ziyarete gidenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekan olduğunun altını çizmek isteriz. Bunun yanı sıra tercihe göre çikolatalı ve sütlü tatlıları da kahveyle birlikte kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.
Adres: Ünit 3, 200 Piccadilly I W1J 9HU, Londra/İngiltere

 

Starbucks Coffe Europark
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Uzun süre damağınızda tadı kalacak Kaffee Brauner adlı kahve çeşidiyle ünlenen Avusturya’da önermekte olduğumuz mekan son derece temiz ve samimi bir personel eşliğinde hizmet sunmaktadır. Birçok kahve çeşidine rastlayabileceğiniz bu mekanda farklı lezzetleri de tatma imkanına erişebilirsiniz.
Adres: Europastrasse 1, Salzburg, Avusturya

 

Starbucks Coffe
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Fransa’da damakta lezzetini bırakan pek çok kahve çeşidine rastlayabileceğiniz gibi en iyi kahve sıralamasında ilklerde yerini alan Cafe Au Lait adlı kahve çeşidi kesinlikle denemeniz gereken tatlardan biridir. Ayrıca neredeyse tüm dünyada şubesi olan bu güzel mekanda, enfes kek ikramlarını da tatmanızı tavsiye ederiz.
Adres: Paris/Fransa

 

Coffe Bean
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Güler yüzlü personeli ve lezzetli Cappuccino kahve çeşidiyle ün salan mekan son derece keyif verici olduğu gibi kahvaltı ve atıştırmalıklarıyla da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.
Adres: Moskova/ Rusya

 

Lemon Crepe and Coffe Co
Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Kahvaltı ve atıştırmalıklarıyla oldukça popüler olan mekanda aynı zamandan birbirinden lezzetli kahve seçenekleri de mevcuttur. Özellikle İrlanda’ya has olan İrlanda Kahvesi mutlaka denenmesi gereken tatlardan biridir. İçkiyle karıştırılarak bol köpüklü şekilde sunumu yapılan kahve, kesinlikle farklı bir kahve deneyimi olacaktır.
Adres: 66 South William Street & 61 Dawson Street, Dublin, İrlanda

Yukarıda belirtmiş olduğumuz mekanlar seyahatlerinizde denk gelirseniz kesinlikle uğramanız ve bu enfes lezzetleri tatmanızda sizlere rehberlik edecektir. Bunun yanı sıra Yurt Dışında En İyi Kahve Tadabileceğiniz Yerler konusunda eğer gitmeyi düşünürseniz;

• Amerika –Americano
• Avustralya- Flat White
• Danimarka- Stempelkande
• Fillandiya-Kaffeost
• Hindistan-Kaapi
• Hong Kong-Yuanyang
• İspanya-Cafe Carajillo
• İsveç-Fika
• Hollanda-Koffie Verkeerd
• Kolombiya-Cortado
• Küba- Cortadito
• Meksika-Cafe de Olla

Yurt Dışı Kahve Lezzetleri

Bu ülkelerde popüler olan bu kahveleri tatmanızı tavsiye ederiz. Tüm dünyada kahve kültürü vazgeçilmez içecekler arasında yer alır. Hatta bazı yerlerde ülkenin yerel halkı güne kahve içerek başlar ve gün boyu kahve tüketimi yapar. Dünya üzerinde en çok kahve tüketen ülkeler ise;
• Finlandiya
• Norveç
• İzlanda
• Danimarka
• Hollanda
• İsveç
• İsviçre
• Belçika
• Kanada
• Bosna Hersek

 

Kahveye her geçen gün yeni bir çeşidin eklenmesi ve lezzetinde artış olmasıyla birlikte normal olarak talebinde arttığı gözlemlenmektedir. Türkiye’de henüz yurt dışında olduğu kadar fazla kahve tüketimi yapılmasa da Türk Kahvesi tutkunları gün geçtikçe sayısını çoğaltmaktadır. Kahvesiz bir yaşam düşünemeyenler Yurtdışında En Güzel Kahve Lezzetleri konusunda seyahatlerinde bir araştırma yapabilir ve her ülkenin kendi kültürüne özel kahve tadını deneyerek damağına yeni bir tat deneyimi kazandırabilir. Ülkenin kahve kültürüne göre kahvenin granür haline eklenen farklı aromalar bulunmakta ve bu sayede ortaya bambaşka bir lezzet şöleni çıkmaktadır. Bazı ülke ve şehirlerde kahvenin yanında sunulan ikramlıklarda, kahvenin lezzetini ikiye katlayarak damakta uzun süre unutulmayacak bir tat bırakmaktadır. Bir ülkeyi ziyaret ettiğinizde, o ülkenin yerel halkının damak tadını öğrenmek ve denemek, aslında ülkeyi daha yakından tanımak anlamına gelmektedir. Ancak pek çok insan gibi kahve kültürünü alışkanlığa dönüştürürseniz, bu bir süre sonra keyif yapmaktan çıkıp, zorunlu tüketime gireceğini bilmelisiniz. Kahvenin içerdiği kafein maddesi, kullanıcıda bağışıklık oluşmasına neden olduğu için özellikle sabah kalkar kalmaz kahve içmeyi adet etmek, vücudun belli bir süre geçtikten sonra sürekli aynı saatte kafein ihtiyacını ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla farklı ülkelerde farklı lezzetler denemek tabi ki yeme-içme kültürü bakımından son derece olumlu bir harekettir. Ancak Kahve gibi bağımlılık yapabilecek bir içeceği günün her saatinde sürekli tüketirseniz, bunun sizlere yarardan çok bağışıklık kazandıracağını bilmelisiniz.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir