BlogNasıl Yapılır?

Kahve ve Telvesi ile Yapabileceğiniz Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 13 Mucize Bilgi

Kahve ve Telvesi ile Yapabileceğiniz Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 13 Mucize Bilgi

1. Ev kokusu!

Ev kokusu!

Kahve çekirdeklerini veya kahve telvesini bardaklara koyup üzerine mum yerleştirin. Mumlar yandıkça kahve kokusu odanızın havasını değiştirecek.

2. Mobilyaları yeniliyoruz.

Kahve telvesini nemli bir bez ile mobilya yüzeylerine sürün. Mobilyalarınız ışıl ışıl olacaktır.

3. Elleriniz mis gibi koksun.

Elleriniz mis gibi koksun.

Kahve telvesi ile ellerinizi ovalayıp daha sonra yıkayın. Ellerinize sinen kötü kokular için bu çözüme bayılacaksınız. Hem de elleriniz yumuşacık olacak.

4. Buzdolabında kötü kokulara son!

Kahve telvesini kurutup boş bir kaseye aktarın. Ardından buzdolabına ve dondurucuya koyun. Kısa sürede kötü kokulara engel olduğunu göreceksiniz.

5. Gübre yoksa kahve telvesi var.

Gübre yoksa kahve telvesi var.

Kahve telvelerini bitkiler için gübre olarak kullanabilirsiniz.Saksıların dibine dökebilirsiniz. Kısa sürede fidelerinize nitrojen desteği sağlamış olacaksınız.

6. Peeling etkisi!

Kahve telvesini siyah nokta olan bölgelerinize masaj yaparak yedirin ve beklettikten sonra su ile durulayın. Haftada 1-2 kere mutlaka deneyin.

7. Telve ile bakım!

Telve ile bakım!

Topuk ve dirseklerdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanabilirsiniz.Pedikür sonrasında telve ile masaj yaparak yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

8. İnatçı lekeler korksun bizden!

Kahvenin aşındırıcı ve asidik özelliğinden faydalanarak yüzey temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz.Kahve telvesini, sabun ve su ile karıştırın. Bu karışımı temizlemek istediğiniz inatçı yüzeylerde kullanabilirsiniz.

9. Böcek korkusu olanlara müjde!

Böcek korkusu olanlara müjde!

Kahve telvesi özellikle böcek ve haşerelerin uzak durmasını sağlayan keskin bir kokuya sahiptir. Özellikle karıncalardan kurtulmak için bulundukları yere kuru kahve telvesi dökebilirsiniz.

10. Mantar yetiştiriyoruz!

Kullanılmış kahve telvelerini bir saksıda biriktirip mantar yetiştirebilirsiniz.

11. Minik dostlarımızı unutmadık!

Ev hayvanlarını yıkarken şampuanına bir miktar kahve telvesi ekleyerek yıkayabilirsiniz.Bu işlem pirelerden kurtardığı gibi tüylerinin de yumuşak ve parlak olmasını sağlayacak.

12. Telveyi boya olarak kullanıyoruz.

Telveyi boya olarak kullanıyoruz.

Sıcak suya koyduğunuzda kahve telvesi kağıt ve kumaş boyasına dönüşüyor.Kumaş gibi emici yüzeylerin üzerine eskitilmiş havası vermek için telveden elde ettiğiniz boyayı kullanabilirsiniz.

13. Saçlarınız parlasın!

Kahve telvesini temiz ve kuru saçlarınıza sürün. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.Saçlarınızın parladığını ve daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz. Haftada 1 gün mutlaka tekrarlayın.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Blog