Genel

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KAFEİNLİ KAHVESİ TAFT COFFEE!

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KAFEİNLİ KAHVESİ TAFT COFFEE!

17553984_283482702073730_8764587688117366081_n

Herkese merhabalar,

Bugün kafein severlere, yoğun çalışma temposu olanlara ve yüksek enerjiye ihtiyacı olanlara şahane bir kahve önerim olacak 😉 Sizleri tanıştırayım; Taft Coffee!

Taft Coffee sahip olduğu yüksek kafein miktarıyla dünyada üçüncü, Türkiye’de ise tek kahve markası! Sektöre hızlı bir giriş yapan Taft Coffee içerdiği yüksek kafein oranı ile şimdilik alanında rakipsiz. İnternet üzerinde buluştukları tüketicileri kahvelerini nasıl demlemek istediklerini belirtiyor, Taft Coffee de yüksek kafeinli taptaze kahvelerini istenilen demleme şekline uygun boyutta öğütüp kargoluyor.

Yüksek Kafeinli Kahve Nedir?

Tüm kahve çekirdekleri içerisinde doğal olarak kafein içerir. Kahve çekirdekleri harmanlanma ve kavrulma özelliğine göre işlenme sırasında bir miktar kafein kaybına uğrar. Yani her kahve markası kendi kavurma yöntemine göre farklı bir kafein oranına sahiptir. Taft Coffee uzun süredir nasıl yüksek kafeinli kahve üretiriz sorusunun üzerinde çalışmış ve en sonunda aradıkları tadı Endonezya-Honduras harmanında bulmuş. Yüksek kafein oranına rağmen çok rahat içimli olan ve deneyen herkesten olumlu geri dönüşler aldıkları bir kahveyi nihayetinde üretmiş oldular.

Piyasadaki Kahvelerin Kafein Oranı

Piyasadaki kahvelerde kafein oranı %1 iken Taft Coffee kahvelerinde bu oran %2.12! Yani ortalama bir espressodan alabileceğiniz kafein miktarı 80 mg iken Taft Kahveden yapılmış bir espressodaki kafein miktarı 170 mg oluyor. Kahve şu anda kilogram başına 21.2 gram kafein ile Türkiye’nin en güçlü kahvesi statüsünde.

Günlük Kafein Tüketimi Ne Kadar Olmalı?

Sağlıklı bir insana günlük tavsiye edilen kafein miktarı tüketim sıklığı, düzenli olarak alınan miktar, vücut ağırlığı ve fiziksel koşullar gibi pek çok etmene bağlı olsa da ortalama miktar 400 miligramdır. Taft kahveden yapacağınız bir fincan filtre kahve ise 350 mg civarı bir kafein oranına sahip ki bu oran yoğun tempoda çalışan kişiler ve sporcular için adeta bir enerji deposu işlevi görmektedir.

Taft Coffee hedefini şu şekilde tanımlıyor; “Fikir aşamasının ilk anlarından itibaren öyle bir kahve yapalım ki içen insanın aklında uykunun U’su bile kalmasın istedik ve şu an bunu başardık.” Ve sanırım şu anda hedeflerine de ulaşmış gözüküyorlar. 😉

Kafein Sağlığa Faydalı Mıdır?

Uzmanlar günlük kafein sınırı aşılmadığı sürece kafein alımının herhangi bir problem teşkil etmediğini belirtiyor. Hatta kafeinin kalp damar hastalıkları, beyin damar hastalıkları, karaciğer hastalıkları kanser, alzheimer, parkinson gibi hastalıkları önleyici rol oynamakta olduğu da ifade ediliyor. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olması da ayrı bir artısı. 😉

Taft Coffee hakkında daha fazla bilgi almak ve web sitesinden kahve siparişi vermek için aşağıdaki linki ziyaret edebilir, ayrıca sosyal medya hesaplarından da takibe alabilirsiniz. 😉

https://www.taftcoffee.com/

https://www.facebook.com/taftcoffee

https://www.instagram.com/taftcoffee/

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel