Genel

Kakule Kahve – Olgunlar Sokak Ankara 17 Eylül 2016

Uzun zaman önce Cern Modernde ilki düzenlenen 06Kahve Günleri festivalinde adını duyduğum ama henüz açılmamış olan bu kahve mekanına gelmek istiyordum,ama aklımda ne adresi nede adı kalmıştı açık konuşmak gerekirse.

3. dalga kahve dükkanları Ankarada yeni yeni filizlenmeye başladığı için mekan keşfetme istediğim beni yeni yerlere sürüklüyor.

Bu mekan içinde artık benim için kazanılmış diyebilirim,çünkü mekan küçük olmasını iyi değerlendirmiş ve neredeyse her bir köşesini kişiselleştirmiş,yani gidip ikea dan dekore edip fabrikasyon bir ortam çıkarmamış,her bir köşeye bir şeyler var,bir köşe kitaplık olmuş bir köşede sanki birilerinin özel eşyalarını koyduğu duvarı diğer bir köşede el yapımı kartpostal ve şirin bir kaç parça hediyelik eşya.

Yani mekan oturma alanları,dekarasyonu ile şirin bir görünüme kavuşmuş.

Menüde 3 dalga kahvelerin bilinen kısmı var ayrıca yani v60,chemix,sifon gibi ayrıca Daha Ankara da hiç rastlamadığım Affogato (Sade dondurma üstüne espresso) bile var.

Ve söylemeden geçemiyeceğim sandviçleri de bir harika ve hiç biri hazırda dolapta beklemiyor sipariş verince hemen mutfakta hazırlanıyor.

İlave olarak Menüsü harika hazırlanmış tamamen elle yazılmış süslenmiş ve bayıldığım özelliği olabildiğince kişisellik katılmış.

Artık Kızılay da favori mekanlarımdan olan bu kahve dükkanına uğramanızı sıcak bir ortamda kahve keyfi yaşamanızı tavsiye ediyorum.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel