Genel

Walter’s Coffee Roastery – Kadıköy

31

Breaking Bad dizisini bilen bilir. Bir lise öğretmeni ve öğrencisi en iyi metamfetamini pişirmek için yola koyulurlar. Bu cafede de en iyi kahveyi pişirmek için yola koyulmuş çalışanlarıyla ünlü. Cafe menülerinden tutun da dekorasyon ve sunuma kadar Breaking Bad konseptiyle tasarlanmış. Diziyi izlemiş ve sevmiş biri olarak daha dışarıdayken bile biran önce içeri girmek istiyorsunuz. Kapısının önündeki “Worst Coffee in Town” yazısına aldırış etmeden içeri giriyoruz.

32

Cafe bir çok değişik konseptli mekanların bulunduğu Moda/Kadıköy’de bulunuyor. Ama modaya gittiğimiz zaman diğer cafelerdense buraya gitmeyi tercih ediyoruz. Çünkü sadece konsepti değil kahveleri de oldukça güzel ve lezzetli. Breaking Bad nedir bilmiyorsanız ama kahve sever biriyseniz yine de buradan yüzünüzde gülücükle ayrılacağınızın garantisini verebiliriz.

33

Her ne kadar oldukça fazla çeşit kahve bulunsa da aralarından seçmek oldukça zor oluyor. Biz de çalışanlardan öneri alıp Flat White ve Iced Latte söyledik. Yanında önceki ziyaretimizde tadı damağımızda kalan Nutella’lı Cookie istedik. Lezzetini de sunumunu da çok beğendik. Çalışanları da güleryüzlü ve yardımsever.

Buraya gelen herkesin fotoğraf çektirmek istediği bir oda var. Kahve çekirdeği ezme makinesiyle birlikte sarı sarı laboratuvar kıyafeti giyip fotoğraf çekilmek mümkün. Fakat malesef biz gittiğimizde bu oda da toplantı vardı. Her ne kadar kahve keyfimizi uzatıp toplantının bitmesini beklesek de bitmedi ve biz de başka cafeleri de gezebilmek için ayrılmak zorunda kaldık. Ama siz giderseniz bizim yerimize de o kıyafetleri giyip fotoğraf çekileceğinizi umuyoruz.

34

Fiyat olarak Moda ortalamasında diyebiliriz. Öyle çok uçuk fiyatları yok. Kahveler 8-10 TL civarı, resimdeki cookie ise 7 TL. Biz tadına bakamadık ama menüde kahvaltı da olduğunu gördük, Walter’s Breakfast ile 19 TL’ye doymak mümkün. Pankek kahvaltısı ise 15 TL.

35

Nasıl gidilir?

Kadıköy’e geldikten sonra meşhur boğayı bulun. Boğanın sol tarafından tramvayın da gittiği Bahariye Caddesi vardır. Bahariye caddesinden dümdüz ilerleyin. Bir yerden sonra yol bitecek ve karşınıza Moda İlköğretim Okulu çıkacak. Buradan sağa dönüp Bademaltı sokağa girin. Az ilerleyince sağ tarafta Walter’s Coffee Roastery karşınıza çıkacak. Daha kolay bir şekilde gitmek isterseniz tek yapmanız gereken Kadıköy-Moda tramvayına binip Moda İlköğretim okulunda inmek.

Not: Saat 10:00-23:00 arası her gün açık.

Adres: Caferağa mah. Bademaltı sk. No:21/B Kadıköy/İSTANBUL

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel