Mekanlar

Pattis Kitchen – Kadıköy

Herkese merhaba! Yine konsept cafelerden biri ile karşınızdayız. Pattis kadıköy-yeldeğirmeni tarafında bulunan, gittiğinizde sizi hayal kurmaktan vazgeçirmeyen tatlı mı tatlı bir mekan.

Biz akşam üzeri gittiğimiz için tercihimizi kahvelerden ve tatlılardan yana kullandık. Her şeyin özenle hazırlanıldığı çok belliydi. Üstelik fotoğraç çekiminde kahvem yarım kalmış ve soğumuştu. Tatlı sahibesi bize taze demlenmiş filtre kahve ikram etti ve denediklerimizi nasıl bulduğumuzu sordu. Yapıcı eleştirilerimizi alıp daha iyisini sunmak için bunu yaptığını söylemişti, çok samimi geldi. Üstelik çoğu tatlı ve tuzluların da el yapımı olduğunu da belirtmekte fayda var.

En kısa zamanda deneyimleyeceğimiz şeylerden biri ise meşhur kahvaltıları. Gidip saatlerce sıra beklediğiniz, paranızla rezil olduğumuz yerlerin aksize burası çok sakin ve çok keyifli. Kahvaltılarında da oldukça başarılı olduklarınk birkaç arkadaşım sayesinde öğrendim. Biz de gittiğimizde mutlaka burayı güncelleyeceğiz!

Her şeyine bayıldığım bu mekanın beni en çeken kısmı konseptleri. Dünyanın kıtalarını kahve tabanı olarak kullanmaları sizce de harika değil mi?! İnsan nasıl hayallere dalmasın o haritaları görüp de 🙂 Bir sonraki keşifte görüşmek üzere Gezgin Gençler Ailesi!

Nasıl Gidilir?

Pattis Kitchen’a gitmek çok kolay! Kadıköy boğa heykelinden sırtınızı denize doğru verip yürüyorsunuz. Çetinkaya’ları geçtikten sonra sağa dönüp az ilerledikten sonra Pattis Kitchen karşınıza çıkıyor.

Adres: Osmanağa, B,, Hasırcı Başı Cd. No:31, 34714 Kadıköy/İstanbul

Telefon: +90 530 300 24 91

Arama kelimeleri:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Mekanlar

Koyu Kahve Şehri Helsinki

İSKANDİNAVYA’NIN KOYU KAHVE(RENGİ) ŞEHRİ HELSİNKİ Ağustos sonunda İstanbul sıcaklarında terler akıtırken bir anda bulduğum ucuz Baltık ...

Sipping Coffe Eminönü

EMİNÖNÜ KALABALIKLARINDA KAHVE / SİPPİNG COFFEE AMİDTS EMİNÖNÜ CROWDS (English below) Kararsızlık anı. İstanbulu sevip sevmediğinizi ...