Genel

Bonapple Pastanesi – Bestekar

72

 [one]Mekan keşiflerimize Bonapple’dan devam ediyoruz. Ankara, Bestekar Sokak’ta yer alan bu tatlı mekana daha dışardan bakarken bile içimiz ısınıyor. Kapıyı aralayıp içeri girdiğimizde ise gerçekten nereye bakacağımızı şaşırıyoruz çünkü bu şirin ve küçük dükkanın her duvarına ayrı zevklerle dokunulmuş. Çerçevelerde yer alan mottolar, tezgahtaki tatlı kaçamaklar, dolaplarında birbirinden güzel mutfak gereçleri… Bu arada mekanın yılbaşı konseptine girmiş olması da ayrıca beni heyecanlandırdı.[/one]
Biz bu güzel mekanı fotoğraflarken, sahibi Elvan Hanım da bizim blogla uğraştığımızı anlamış olacak ki, gelip sordu. Meğer o da eski bloggerlardanmış. Elvan Hanım’ın sitesini incelemek isterseniz buraya tıklayın. Oturup sohbete daldık, bize tavsiyeler verdi ve kendinden bahsetti. Onun da bir ODTÜ’lü olduğunu öğrendik. Eski ODTÜ sohbeti kaçınılmaz oldu tabii ki. Kendisi çok sıcakkanlı ve güleryüzlü. Hepimizin özellikle beklediği o sıcak ve rahat mekan burası diyebiliriz. Hem de bol lezzetlisinden!

73

Neleri tattığımıza gelecek olursak, birçok seçenek arasında seçmek gerçekten zor oldu. Bizim seçimimiz Boston Cream Pie ve Americano kahveden yana oldu. Zaten mutfaktan günlük çıkan tatlar olduğundan dolayı oldukça taze ve aşırı lezzetliydi. Özellikle kekin arasındaki krema bizi mest etti. Diğer tatlardan biscotti, cookie gibi atıştırmalıklar gün boyu bulabileceğiniz tatlardan.  Diğer lezzetlerini de denemek için sabırsızlanıyoruz. Diğer tatlar gibi bizim kekimizde de tereyağıyla yapılmıştı. Bu minik pastanenin bir diğer özelliği de kaliteli çikolata ve tatlılarında tereyağı kullanmaları. Bir diğer önemli nokta ise, sahibi Elvan Hanım’ın da bilhassa dikkat ettiği, glikoz şurubu, margarin, şeker hamuru gibi malzemeleri mutfaklarına sokmamaları.
      Yukarıda bahsettiğimiz Boston Cream Pie ve 2 adet Americano Kahve için toplamda 27 TL hesap ödedik. Bestekar Sokak ve Tunalı Hilmi Caddesindeki butik pastanelerle karşılaştırıldığında fiyatları oldukça uygundu. Ayrıca lezzeti de işin içine katacak olursak paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz diyebiliriz.

74

Nasıl Gidilir?


      Bestekar Sokakta bulunan Bonapple butik pastanesine yürüyerek gitmek isteyenler için, başlangıç noktanızın Kızılay Meydanı olduğunu varsayarak Karanfil Sokak yönünde dümdüz ilerleyin mesafe oldukça fazla fakat yürünebilir. Olgunlar Caddesini 200-300 metre geçtiktne sonra Rixos Grand Ankara Otelinin köşesinden sola dönün ilk değil ikinci sağdan yani Bestekar Sokak’tan girin. Bonapple yolun sol tarafında karşınıza çıkacak. Bilmeyenlere küçük bir ipucu: Bestekar Sokak, Tunalı Hilmi Caddesi ve Tunus Caddesinin arasında bulunmakta. Çevredekilere buraya nasıl gideceğinizi sorarak da yolu bulabilirsiniz.

Adres: Bestekar Sokak No: 39/A Kavaklıdere, 06680 Çankaya
Tel: 0 (312) 466 80 86

Arama Kelimeleri:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel