kahve haberleri

MEGADETH ‘in Basçısı Kahve Dükkanı Açıyor

Amerikalı öncü Trash Metal gruplarından biri olan Megadeth‘in basçısı Dave Ellefson, 2016 yılından beri, Ellefson Coffee Co. ismi altında online olarak websitesi üzerinden çekirdek kahve satışı yapmakta.

Megadeth Temalı Kahveler

Sattığı kahvelerin isimlerinide Megadeth‘in parçaları ve albümlerinin isimlerinden alarak fanları mutlu etme gibi bir yol seçmiş Dave abi. Mesela bir Single Origin bir Brazilya kahvesinin ismi Roast in Peace ( Bilmeyenler için hemen açıklayayım, ilk albümleri Rust in Peace e bir gönderme yapılmış.) Bir diğer az kavrulmuş Nikaragua Single Origin kahvelerinin ismi de She Wolf, grubun 7.inci albümünde bulunan zalım parçalardan birisi. Bu arada süper parçadır, dur okurken bir yandan da dinleyelim ne dersiniz? Haydi hemen tıklayın buraya bakalım…

Tahmin edebileceğiniz üzere bu girişimin dünya çapındaki kafa sallayan metalci ve rockçı tayfanın yoğun ilgisiyle karşılaşması uzun sürmedi. Dave abimiz bu ilgi ve alakayı daha da arttırmak ve paraya para dememek için Jackson, Minn de tükkan açmaya karar vermiş. 14 yıldır kahve dükkanı işletmecisi olan Susan Reiter ablamızın kahve dükkanı olan Coffee Choices‘ın ismini ve markası ile birleşerek “Ellefson Coffee Co. café.” ismiyle resmi olaraki ilk kahve dükkanını açmış.

7 yıl önce Coffee Choices’a ortak olmasını takip eden sürede Dave abimiz burada Susan ile birlikte çalışmış, kahve demleme tekniklerini ve kahve dükkanı işletmeciliğini öğrenmiş.

Bu yeni kahve dükkanındaki çekirdek kahve ve kavurma işini 2 yıldır yine metal camiasından Progresive Metal yapan Between the Buried and Me isimli gruptan Paul Waggoner abimiz, Charlotte, N.C. adresli Parliament Coffee de gerçekleştirmekteymiş. Waggoner kahve çekirdeklerini kavrulmamış yeşil olarak direk Nikaragua‘dan yetiştiricilerden almaktaymış. Ayrıca 5 kiloluk, Roaster Corp kavurma makinasının da bulunduğu biliniyor. Kahve ithal etme konusunda ayrıca Café Imports ve Coffee Shrub‘dan da yardım aldıklarını söylüyorlar. Bu iki müzik adamının kahve konusundaki şirketi açmalarından sonra nasıl müzik ile kahveyi bir araya getiririz diye çok düşündüklerini ve sonunda bu ikilinin ortaklığının Perfect Match olduğuna karar verdiklerini söylüyorlar.

Bizde kendisine başarılar diliyor ve Megadeth temalı kahvelerini en yakın zamanda test edeceğimizi müjdeliyoruz.

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir