Genel

Kakule Kahve – Ankara

170

Herkese merhaba! Artık evimiz olan Ankara’da keşfettiğimiz Kakule Kahve’den bahsedeceğiz size bu yazımızda. 3. Dalga Kahvecilerin giderek çoğaldığı bu dönemde neredeyse her noktaya başka bir kahveci ekleniyor. İstanbul’da adım başı olan kahveciler, Ankara’ya da yavaş yavaş yayılmış durumda. Bizim son keşfimiz ise dediğimiz gibi; Kakule Kahve.

171

Kızılay- Olgunlar Caddesi’nin çok yakınında bulunan, küçük ve samimi bu mekan bizim hoşumuza gidenlerden oldu. Servisi hızlı, çalışanlar samimi ve dekorasyon da oldukça başarılı. Sarı ve yeşil renkler ağırlıklı dekore edilmiş. Bu ayrı bir huzur veriyor sanırım. Üstelik farklı objelerde bitki yetiştirilmesi ise çok sevdiğimiz ayrıntılardan!

 

172

173

Kahve içimimizi Chemex yöntemi ile demlenmiş Kolombiyadan ve latteden yana kullandık. Tatlılardan ise rococo yu tercih ettik. Fakat size tavsiyemiz incirli cheesecake yemeniz. Yanında özel kakuleli zencefilli sos ile ikram ediliyormuş ve çok güzelmiş. Malesef kalmadığından biz deneyemedik. Eğer denerseniz bizimle paylaşın!

174

Eviniz gibi hissedeceğiniz bu ortam ders çalışmaya, küçük toplantılara ve görüşmelere oldukça uygun. Çalan şarkılar da konsepte o kadar uygun ki! Bizim gittiğimiz saatlerde ise şaşırtıcı derecede kalabalıktı hafta içi olmasına rağmen. Daha rahat bir zamanda gidip bol bol sohbet edeceğimiz kesin burada.

175

Böyle mekanların burada da çoğaldığını görmek bizi çok mutlu ediyor. Her çıktığımızda keyifle vakit geçirebileceğimiz bu mekanlara bir yenisi etkilendi için de ayrıca mutluyuz. Üstelik ulaşımın da çok kolay olduğu Kakule Kahve bizim uğrak noktalarımızdan olacağı kesin. Giderseniz, keyifli vakitler dileriz!

176

Nasıl Gidilir?

Kakule Kahve, Ankara’da Kızılaya çok yakın olan Kavaklıdere mahallesinde bulunmakta. Olgunlar Sokağına geldikten sonra kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında kalıyor. Kızılırmak caddesi üzerinde, Kocatepe Camii’ne yakın fakat siz aşağıdaki haritayı kullanarak giderseniz daha kolay bulursunuz.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Caddesi, No 17, Çankaya, Ankara

Tel: 0 (507) 203 79 39

 

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Genel